Predvianočné nákupy hračiek

Predvianočné nákupy hračiek - nákupné radcu podľa veku dieťaťa
 
Vianoce už sú za dverami a vy ešte stále márne tápate, čo pekného nadelí Ježiško tento rok vašim ratolestiam? Hračky bývajú obvykle bežným i vďačným riešením. Ako ale vyberať tak, aby darček za pár týždňov nezkončil v koši?

Ten, kto si myslí, že dieťa si môže hrať s čímkoľvek, je na omyle. Pravdu ale nemajú ani tí rodičia, ktorí zahlcujú detské izbičky najnovšími modelmi predražených a přetechnizovaných "značkových" hračiek.

"Zaobstarať deťom kvalitné, osvedčené a bezpečné hračky, na ktorých vzniku sa podieľajú detskí odborníci, znamená investovať do zdravého psychického, telesného i citového vývoja dieťaťa. Dieťa sa chce pozerať a rozhliadať, chce a potrebuje vnímať tvary a farby, počuť zvuky. Jedným slovom objavovať svet. ", Vysvetľuje detská psychologička, PhDr. Dana Simandlová.

 
Hračky pre deti do 6 mesiacov

Malý kojenec ešte nemá vyvinutú jemnú motoriku, preto ho zaujmú predovšetkým hračky, ktoré si môže prezerať a tiež počuť. Baví ho predmety pestrých, kontrastných farieb, ktoré sa samy pohybujú a vydávajú zvuky. Vhodné sú hrazdičky, závesné kolotoče, hrkálky, pískatko, hracie deky a mäkké hračky.

Tip Tobiland.cz: HRACÍ DEKA BRIGHT STARTS OballoHračky pre deti od 7 do 12 mesiacov

Väčšia kojenec si vie zapamätať známe tváre aj svoje obľúbené hračky alebo obrázky. Napodobňuje zvuky a začína chodiť. Hračky, ktoré má od narodenia ho ešte baví, ale je vhodné ich rozšíriť o stojaca hrkálky, mäkké lopty, pohyblivé hračky, vkladačky, prvé knižky. Radosť u dieťatka vyvolá tiež chodítko alebo hopsadlo.
 
Tip Tobiland.cz: INTERAKTÍVNY HRAJÚCA Káča KiddielandHračky pre batoľatá od 12 do 18 mesiacov

Vaše dieťatko už chodí a teraz bude všade s vami a vo všetkom vás bude napodobňovať. Je šťastné, keď môže skúmať veci, ktoré zároveň zlepšujú jeho motorické schopnosti. Rado si prezerá obrázky a počúva zvuky okolo. Vynikajúca pre celkový rozvoj sú knižky s farebnými jednoduchými ilustráciami, hudobné hračky, skladačky a vkladačky, interaktívne hracie stolček, autíčka, kocky na vkladanie a do seba zapadajúce hračky ako sú pyramídy z krúžkov.

Tip Tobiland.cz: INTERAKTÍVNY HRACÍ STOLÍK ŽIRAFA SE ZVUKY.

 
Hračky pre batoľatá od 18 mesiacov do 2 rokov

Dieťa v tomto veku sa o hračky nerado delia, má svoje obľúbené veci a rado sa hrá s takými hračkami, s ktorými môže slobodne manipulovať, napodobňovať činnosť dospelých a má potrebu do niečoho búchať a postavené výtvory zase búrať.

Vhodné sú rôzne zatĺkacie hračky, do ktorých sa dá búchať podľa ľubovôle, rozvíjajú jednak koordináciu, jednak umožňujú vybitie prebytočnej energie. Ďalej sú obľúbené triediace hračky a vkladačky, ktoré dieťaťu pomáhajú poznávať tvary a zároveň rozvíjajú manuálnu zručnosť. Radosť dieťaťu urobia všetky hudobné hračky, detské telefóny, veľké navliekacie korále a modelovacej hmoty.

Tip Tobiland.cz: Piánko SE ZVUKY ZVIERAT

 

Hračky pre deti od 2 do 3 a 1/2 roka

V tomto veku dieťa už relatívne zvláda reč a neustále si osvojuje nové zručnosti. Veľmi rado stavia a búra, skladá a rozkladá, potešenie bude mať zo všetkých vecí, ktoré mu umožnia ukázať, čo všetko už vie. Vhodné sú stavebnice všetkých druhov, farby a modelovacie hmoty, detské náradie a veci dennej potreby v domácnosti, jednoduché puzzle a skladačky.

Jednou z najobľúbenejších činností v tomto veku je prezliekanie sa do rôznych rolí a predstierania skutočnej činnosti. Pri hraní si na kutila, výpravcu alebo mamičku si deti rozvíjajú obrazotvornosť, fantáziu, slovnú zásobu a mnohokrát aj manuálnu zručnosť.


Tip Tobiland.cz: DETSKÁ KUCHYNKA S rúry a umývačky


Hračky pre deti od 3 a 1/2 roka do 5 rokov

V tomto veku je pre deti veľmi dôležitá spoločnosť ostatných detí, ktorá podporuje v deťoch zvedavosť a učia sa správanie v kolektíve. Dovedie si však už hrať aj samo au činnosti, ktorá ho zaujme už vydržia aj niekoľko desiatok minút.

Obľúbené sú stavebnice, puzzle, súbory rôznych konštrukčných modelov a autíčok, bábiky, kočíky pre bábiky a domčeky pre bábiky, športové náčinie a interaktívne knihy s doplňovačkami a maľovanky. Zo spoločenských hier môžete vyskúšať pexeso, domino alebo človeče nehnevaj sa.

Tip Tobiland.cz: kočík pre bábiky KOMBINOVANOM


Hračky pre deti od 5 do 7 rokov

Dieťa predškolského veku i malý školák prejavuje rastúci záujem o čítanie, písanie a jednoduché počítanie. Dychtia sa dozvedieť všetko o svete a jeho fungovanie a rado sa zapája do aktivít dospelých. Zaujmú ho interaktívne knihy, zložitejšie stavebnice, RC Modely, spoločenské a doskové hry, zmenšené prevedenie prístrojov sveta dospelých a hudobné nástroje.

Tip Tobiland.cz: SILVERLIT prevozné ŤAHAČ A BULDOZÉR

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie