Pevné topánky či capáčky?

APMA je americká podiatrická spoločnosť. APMA odporúča chôdzi najlepšie na boso či v capáčcích práve v prvých krôčikoch batoliat. Ľudské chodidlo je jednou z najkomplikovanejších častí tela, má 26 kostí a veľa nervových zakončení. Chodidlá detí sú veľmi mäkká a ohybná a preto väčšiu záťaž môže ľahko nožičku zdeformovať. Detské chodidlo rastie veľmi rýchlo. V prvom roku života chodidlo dosiahne takmer polovicu veľkosti, ktorú bude mať Vaše dieťa v dospelosti. Preto špecialisti považujú prvý rok života za najdôležitejšie čas pre rozvoj detskej nožičky. Chodenie na boso, ponožkách alebo capáčcích pomáha chodidlám a svalom vyvíjať sa přirozeně.V domácom prostredí topánočky nie sú potrebné vôbec.

Ďalší odborníci z odboru fyzioterapie kladú veľký dôraz na väzbu medzi zdravú detskú nožičkou, zdravú chrbticou a benefity mäkké obuvi na vývoj detského chodidla.

Mgr.Jitka Holubcová z Centra komplexnej starostlivosti Roseta.
Voľná hybnosť nohy je jedným z dôležitých aspektov, tým ďalším, nemenej dôležitým hlasom PRO capáčky nielen v detskom veku je potreba vnímanie. Ak máme vhodne reagovať na zmenu teréne, musíme cítiť po čom ideme. Tenká podrážka napomôže tomu, aby sme aj malú nerovnosť včas pocítili a tým tvar nohy tomuto novému podnetu prispôsobili. Ak je noha dlhodobo zatvorená v niekoľkých vrstvách ponožiek a pevných topánok, odnaučia sa cítiť a teda adekvátne reagovať. To platí aj o vnímaní teplôt. Noha má sama veľkú termoregulačné schopnosť. Dostáva Ak dostatočný tréning v zmysle striedaní teploty povrchu a prostredí, vie na ne tiež reagovať a tým sa tiež sama zahriať.

Jaroslav Fešar, Dip., Diplomovaný Podiatři z Centra starostlivosti o nohy a telo a tiež prezident českej podiatrickej spoločnosti reagoval na problematiku detského obúvania zo svojho profesionálneho uhla pohľadu. Domnieva sa, že mnohokrát sa v oblasti starostlivosti o nohy dôležité zanedbáva a podceňuje, a tam, kde by mala hrať fyziologicky prirodzená (pod dohľadom) forma vývoja hlavnej úlohe sa venuje pozornosti neúmerne veľa. Ak sa pozrieme na dieťa, ktoré chodí v hyperpronančním postavení podkolení, nožičky vytáča, zle našľapuje nemožno predpokladať, že sa bez podpory pozdĺžnej klenby v správnej obuvi so stielkou a fyzioterapeutických postupov noha zrovná do ideálneho postavenia.

Ponúkame praktické mäkké detské kožené topánočky pre deti do 2 rokov z mäkkej nezávadnej kože v nádherných dezénoch. Naše topánočky Capík sú atestované v slovenskej laboratóriu a predstavujú absolútne bezkonkurenčný pomer kvality a ceny, sú vyrábané na zákazku v tej istej fabrike, ako pre anglickú značku MiniFeet, takže ak ste boli doteraz zvyknutí na ňu, u nás nešliapnete vedľa.

S radosťou prinášame na slovenský trh aj nami preverenú značku capačků AFELO, ktorá ponúka vynikajúcu kvalitu z talianskej kože a to aj v stále viac žiadaných veľkých veľkostiach cca do 4 rokov. Krásne topánočky z mäkkučké silnej kože s tmavo hnedou podrážkou. Luxusné prevedenie za stále veľmi príjemné ceny.

Viete, že - podľa posledných štúdií a vyjadrení zahraničných i slovenských Podiatři, ak nemajú deti žiadne problémy s nožičkami, ktoré by potrebovali nápravu v podobe špeciálnej, či podporné obuvi a pod., Je vhodné, aby robili prvé krôčiky na boso, v ponožkách, alebo mäkké obuvi (ako sú tieto capáčky), aby cítili každú nerovnosť pod sebou a svaly aj chodidlá sa tak prirodzene vyvíjali?

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie